16. 8. 2021 | 14:00 | SVITAVA

Workshop: TIDAL CYCLES - Francesco Corvi + Riccardo Ancona

Workshop nás zasvětí do hudebního open source programovacího jazyka TIDAL CYCLES, který je určen pro zvukovou syntézu, live coding, improvizaci, algoritmickou kompozici, algorave…

Pokud Vás zajímá třeba zmíněný algorave anebo byste chtěli zkusit, jak se dá kreativně kódovat hudba, tak je ideální příležitost s tím začít pod vedením skutečných audio-code nerdů z Itálie!


TIDAL CYCLES je vysoce efektivní a relativně jednoduchý jazyk s širokou komunitou uživatelů, kteří sdílí svoje kódy a rady.

https://tidalcycles.org/

Jednodenní workshop povedou v angličtine Francesco Corvi a Riccardo Ancona (IT) – multimediální umělci, hudebníci a kreativní kódeři.

wb: www.nesso.xyz
Ig: @nesso.xyz
fb: @nessorm
twitter: @nesso_xyz
github: github.com/fracnesco


Workshop je určen i pro začátečníky.
Jazyk workshopu: angličtina.

Workshop start: 14h
Koncert: start 20h


Po workshopu Francesco Corvi + Riccardo Ancona vystoupí se svojí vlastní hudbou.


Cena:
Plná cena: 250,-
Studenti, ZTP, důchodci: 150,-
Samotný koncert: vstup volný

Francesco Corvi
Riccardo Ancona


Omezená kapacita!

Místo si zarezervujte na futuresonix@gmail.com

Poté obdržíte detailní informace (kde, co s sebou atd.). V kostce: s sebou vlastní laptop s nainstalovaným TIDAL CYCLES  https://tidalcycles.org/ + vlastní sluchátka se také hodí. Pro maximální účinek workshopu doporučuji si projít stránky a předem se trochu s jazykem předseznámit…

ENG:

Live coding is a form of creative coding in which the writing of algorithms in real time is employed for the generation of sound, images and other medias. By interacting with blocks of code, the performer build and transforms structures and events, leading to an extremely versatile form of improvisation. In the sound domain, live coding has a great deal of potential, from the use of complex mathematical structures in real time to the possibility of complete customization of the improvisational environment. 


During the workshop we will introduce the basics of TidalCycles, the most widely used open-source software for the live coding of music. TidalCycles allows you to program complex musical patterns in a very short time and offers total control of all sound parameters. 

To actively participate in the workshop, it is highly recommended to install TidalCycles in advance, following the instructions on https://tidalcycles.org/

Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna