12. 11. 2022 | 17:00 | Hvězdárna a planetár

SONDA Festival

Zveme Vás na první ročník jednodenního festivalu elektroakustické hudby a audiovizuálních performancí

www.sondafestival.com

––––––––– 𝕊𝕆ℕ𝔻𝔸.

Událost proběhne v prostorech Hvězdárny a planetária Brno a představí české a zahraniční tvůrce, kteří neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu.

𝕋𝕒𝕕𝕖𝕛 𝔻𝕣𝕠𝕝𝕛𝕔 ––––––––––

Slovinský interdisciplinární umělec a kreativní kodér, jehož tvorba zahrnuje
elektronickou hudbu, počítačové audiovizuální kompozice a intermediální instalace. Svoji tvorbu prezentoval na předních festivalech jako např. MUTEK nebo Ars Electronica. Speciálně pro SONDA festival a kopuli planetária T. Droljc připraví full-dome verzi svého audiovizuálního setu. Je na co se těšit!

𝕋𝕠𝕞𝕠𝕜𝕠 𝕊𝕒𝕦𝕧𝕒𝕘𝕖 –––––

Japonská umělkyně známá svými dlouholetými experimenty s unikátním hybridním nástrojem kombinujícím vodu, keramické a skleněné mísy, hydrofony (podvodní mikrofony) a elektroniku. Její hudba je částečně dílem řízeného procesu odkapávání vody na vodní hladinu v miskách a částečně dílem náhody.

𝔻𝕒𝕧𝕚𝕕 𝔾𝕣𝕒𝕟𝕤𝕥𝕣𝕠̈𝕞 ––––––

Okamžiky klidu i drtivé hlasitosti nabídne švédský skladatel – zástupce stockholmské experimentální drone scény David Granstöm. Ve své tvorbě pracuje s pomalými transformacemi i cykličností. Mísí kytarové nahrávky a syntetizované zvuky se silnými efekty a intonaci využívá jako cestu k nalezení harmonické stability.

𝕁𝕚𝕣̌𝕚 𝕐. 𝕊𝕦𝕔𝕙𝕒́𝕟𝕖𝕜 –––––––

Jiří Suchánek se dlouhodobě věnuje tvorbě trvalých audiovizuálních instalací, které často umisťuje do netradičních prostor (astronomická observatoř, jeskyně, lávka, duny, křoví apod.). Zkoumá tak trvanlivost elektronických médií v těžších klimatických podmínkách a souběžně i nové formy komunikace multimediálního díla mezi člověkem a jeho okolím. Ve své tvorbě spojuje zvuk, světlo, objekty, mechaniku, elektroniku + kód s pečlivě vybranými prostory. Kromě instalací se věnuje i čisté elektroakustické multikanálové kompozici.
Pro SONDA festival připravuje prototyp světelného stroje, se kterým bude spolu s propojenou hudbou vytvářet synestetické stimuly.

𝕋𝕠𝕞𝕒́𝕤̌ 𝕍𝕥𝕀́𝕡𝕚𝕝 –––––––––

Tomáš Vtípil bývá nejčastěji označován jako výrobce hluku, skladatel filmové a scénické hudby a performer. Často spolupracuje s nejrůznějšími hudebními uskupeními napříč žánry a tak jste jej už mohli slyšet hrát třeba s DG307, Monikou Načevou, Urbandem či M. E. Kyšperským.
Na festivalu SONDA zazní 8-kanálový „bio piece”.

𝕋𝕣𝕪𝕔𝕙𝕥𝕪́𝕣̌ –––––––––––––

Kolaborativní skupinový improvizační projekt, který vzniká pod záštitou SVITAVA – transmedia art labu. Nejasné kontury postupně nabývají zřetelnosti. Otevřená forma spolupráce!

Poster: Alina Random

Událost vzniká za finanční podpory
Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje a Statutárního města Brno.